Turniej KANZAS CUP - V miejsce

Orzeł Łódź - FK 1899 Szeged 1:0

Drugi dzień turnieju przyniósł nam wiele miłych chwil. Pierwszy niedzielny mecz, był naszym najlepszym meczem w całym turnieju. Od początku zastosowaliśmy pressing, przejęliśmy inicjatywę i do końca jej nie oddaliśmy. W zasadzie przez cały mecz spokojnie rozgrywaliśmy piłkę, głównie na połowie przeciwnika. Raz po raz wychodziliśmy na czystą pozycję, ale za każdym razem był spalony. Jednak Węgrzy w końcu się pomylili i Dominik Kępys wyszedł sam na sam z bramkarzem. Spokojny strzał w długi róg dał nam zwycięstwo.

Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils Ryga 0:0 (karne 2:0)

Ostatni mecz w turnieju zagraliśmy z łotewskim zespołem, w którym grało wielu reprezentantów kraju. Łotysze w grupie wygrali z GKS'em Bełchatów i Sokołem Aleksandrów, zremisowali z ŁKS'em, a przegrali tylko z późniejszym triumfatorem turnieju Koroną Kielce. Mecz był tym trudniejszy, że mieliśmy tylko 11 zawodników zdolnych do gry, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na zmiany. Okazało się jednak, że wiele ostatnich meczów znacznie poprawiło naszą grę w obronie i agresywnie grający przeciwnicy nie byli w stanie stwarzać groźnych sytuacji pod naszą bramką. My także nie mieliśmy wielu sytuacji pod bramką przeciwnika i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zatem o zajęciu V miejsca musiały zadecydować rzuty karne. Przeciwnicy strzelali w słupek i poprzeczkę, a dla nas bezbłędnymi egzekutorami okazali się Adam Katowicz i Kamil Zduńczyk i to my ostatecznie zajęliśmy V miejsce w całym turnieju.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:

1. Korona Kielce
2. GKS Bełchatów
3. Włókniarz Konstantynów
4. GKS Katowice
5. Orzeł Łódź
6. Lokomotiv Daugavpils Ryga [ŁOTWA]
7. ŁKS Łódź
8. FK 1899 Szeged [WĘGRY]
9 . Baltica Panavezys [LITWA]
10. Sokół Aleksandrów

Wszystkie wyniki turnieju dostępne są pod adresem: